Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler Kitabı

 50,00

Prof. Dr. Haydar BAŞ‘ın kaleminden Dini ve Milli Bütünlüğümüze Tehditler Kitabı. 

Açıklama

Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler

Endülüs, Avrupa’da asırlar boyu İslam’a mekân olmuş bir yerdir. 800 yıl ömür süren Endülüs İslam İmparatorluğumun hâlini gördükten sonra, bu hazin sonun bugün dahi bütün İslam alemini ve Müslümanları düşündürmesi gerektiği muhakkaktır.

Endülüs’te hukukî, iktisadî, ziraî, siyasî vs. 800 yıl süren bir İslam medeniyetinin ardından bir tek Müslüman kalmaması
anlatmak istediğimiz hadisenin çarpıcı bir faturasıdır. Camiler kiliseye döndürülmüş, ve Müslümanlar tamamen katledilmiştir.

Avrupa’da Hıristiyanlık, misyonerlik çalışmaları ile masum görüntülerle dünyanın her ülkesine pazarlarınken: başlangıç olarak gayet samimi bir hava yaratılmaya çalışılır. Ancak hâsıl olan netice, bu başlangıç gibi hoş ve samimi değildir. Gidilen yerlerde iktisadî çıkarlar ön planda tutularak ve siyasî, iktisadî, hukukî katliamlar yapılarak medeniyetler yok edilir. Mesela. Amerika’ya keşif adı altında yapılan çıkarma. Hıristiyanlığı hâkim kılmak için; İnka, Aztek, Maya medeniyetlerinin yok edilmesiyle yani Kızılderililerin ortadan kaldırılmasıyla neticelenmiştir.

Afrika’da da durum bundan farklı olmamıştır. Gayet masum görüntülerle Afrika’ya uzanan misyonerler, bu bölgelerdeki yeraltı ve yerüstü kaynaklarını elde etmenin projesini hayata
geçirmişlerdir.

Ve yine Ortadoğu’da Arap-İslam âleminde faaliyet gösteren İngilizler tarafından yetiştirilip gönderilen binlerce misyonerin asıl gayesi; Osmanlı’nın bu bölgedeki hâkimiyetini yok etmek, toprağını ve halkını parçalayarak kendi emellerine ve iktisadî, siyasî gayelerine âlet etmektir. Ve netice de böyle olmuştur.

Dünyada misyonerlik hep bu yüzüyle insanlığa görünmüştür. Şimdi ise Oryantalizm, Diyalog gibi isimlerle ortaya çıkmasının başka bir tarzda izahı mümkün değildir. Bugün de
asıl maksat; Anadolu’yu parçalamak ve bu güzel toprakları kendi tasarrufuna almaktır. Nihaî hedef budur.

Bütün bunları özetledikten sonra deriz ki; dünyanın neresinde olursa olsun çeşitli maksat ve görüntülerle yapılan savaşlar, siyasî, iktisadî, hukukî boyutlarda da görünse netice itibariyle bu mücadeleler çarpışan imanların, inançların farklı şekilde tezahürleridir.

O halde çatışan kılıçlar, kalkanlar, bombalar, tüfekler ve bunları kullanan eller haddizatında çarpışan imanların sözcülerinden başka bir şey değildir.

İşte biz bu eserimizde ana fikri bu olan olayları delilleriyle birlikte ortaya koymaya ve büyük bir tehlike olan Haçlı tehlikesinin kapımızı çaldığını ifade etmeye çalıştık. Allah her türlü tehlikelerden, hile ve desiselerden milletimizi korusun, gaflet üzere olanları da ayıktırıp, hidayet nasip eylesin.

Mutlu yarınlar, yüksek bir medeniyet, huzur ve saadet, yüce bir devlet niyazı ve temennisiyle Bâki Hûda’ya emanet olun.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler Kitabı” için yorum yapan ilk kişi siz olun